Wakacje all-inclusive

Wakacje all-inclusive Na przestrzeni ostatnich lat wakacje all inclusive stały się bardzo popularne, dzięki temu iż gwarantują nam doskonały wypoczynek bez dodatkowego stresu związanego z załatwianiem piętrzących się problemów. Po zameldowaniu się w hotelu nie musimy martwić się o to, by znaleźć miejsce, w którym będziemy mogli tanio zjeść posiłki czy też rezerwować wycieczek na baseny. Wykupując wycieczkę all inclusive tak naprawdę o nic nie musimy się troszczyć. Nie dziwi więc fakt, iż tak wiele osób, wybierających się na Kretę decyduje się skorzystać właśnie z tej opcji. Kurorty mają nam wówczas wiele do zaproponowania, codziennie czeka na nas plejada możliwości i często sami nie wiemy, z czego chcemy skorzystać. Z jednej strony bez ograniczeń możemy wylegiwać się na brzegu hotelowego basenu, bądź też- jeśli tylko taka jest nasza wola- korzystać z kąpieli w basenie. Dodatkowo organizowane są różnego rodzaju zajęcia, takie jak chociażby ćwiczenia z piłkami w basenie. Wieczorami można udać się na grecką ucztę, korzystać z różnego rodzaju imprez i po prostu cieszyć się wakacjami wraz z resztą wycieczki. Najważniejsze jest jednak to, że mamy zagwarantowane trzy posiłki i z tego też względu poszukiwanie lokalnych sklepików czy też supermarketów nie musi zaprzątać nam głowy. Kiedy jednak oddajemy się takiej sielance ni e możemy zapominać o tym, iż za murami kurortu również rozciąga się piękny świat, który warto jest zwiedzieć. Chociaż korzystanie z kawałka plaży, którą większość hoteli wydziela dla swoich gości jest bardzo wygodne to jedynie wyjście poza ośrodek będzie w stanie zagwarantować nam kontakt z miejscową ludnością. Przed wykupieniem wycieczki all inclusive warto również zainteresować się oferowanymi przez dany kurort wycieczkami do pobliskich miast, może okazać się bowiem, iż każdy z gości będzie mógł wybrać tylko jedną czy dwie takie wyprawy. Przydałoby się wówczas wcześniej poczytać co nieco o największych atrakcjach Krety, by później móc dokonać jak najlepszego wyboru.

Tagi: , , , , , , ,

Jak spędzić czas na Krecie?

Jak spędzić czas na Krecie? Wybierając się na wakacje na Krecie mamy wiele możliwości na spędzenie wolnego czasu, dlatego spokojnie możemy znaleźć coś, co będzie nas najbardziej satysfakcjonowało. Dość oczywistym wyborem wydaje się być odpoczynek na plaży, jeśli lubimy wylegiwanie się w słonecznych promieniach spokojnie możemy zdecydować się na taki właśnie relaks. Kreteńskie plaże są urokliwe i malownicze, dlatego też znajdziemy na nich ukojenie po męczącym roku wytężonej pracy. Jeśli z kolei marzy nam się aktywny wypoczynek wyruszmy w jedną z wycieczek krajoznawczych, odwiedźmy najsłynniejsze miasta czy też przejdźmy niełatwym szlakiem w rejonie wąwozu Samara. Odkrywanie nowego powinno stanowić nieodzowny punkt każdej podróży, dlatego też zwiedźmy ruiny pałacowe w stolicy Krety czy też udajmy się do muzeum by obejrzeć wyroby ceramiczne sprzed tysięcy lat. Kreta ma tak wiele do zaoferowania, nie bójmy się korzystać ze wszystkich jej możliwości. W wolnych chwilach możemy przejść się po targu czy stoiskach z pamiątkami, udać się na poszukiwanie prawdziwego kreteńskiego życia, którego nie zasmakujemy w hotelu czy innym wakacyjnym kurorcie. Tak naprawdę to obserwowanie lokalnych zwyczajów sprawia, że podróżowanie jest tak niezwykłe i warte zapamiętania. Bez względu zatem na to, w jaki sposób będziemy spędzać na Krecie nasz wolny czas, nie zapomnijmy o tym, by poszukiwać prawdy, ukrytej w rdzennej ludności. Może okazać się bowiem, iż jedna rozmowa jest w stanie zapewnić nam lepszą wiedzę niż wielogodzinne podróże z najbardziej charyzmatycznym nawet przewodnikiem. Nie bójmy się wyruszyć w nieznane, by móc odkryć Kretę jakiej nikt wcześniej nie miał okazji poznać. W swoich poszukiwaniach nie ograniczajmy się do jednego zmysłu, aby dobrze spędzić swój czas musimy jeść lokalne potrawy, nie obawiać się nowych smaków. Zatem jedzmy greckie oliwki, pijmy słodkie wino i oddajmy się szalonej zabawie w rytm greckie zorby.

Tagi: , , , , , ,

Krajobraz Krety

Krajobraz Krety Kreteńskie krajobrazy są bardzo różnorodne, być może właśnie dlatego tak wiele osób chętnie wybiera tą wyspę jako cel swojej podróży. Czego na Krecie nie znajdziemy? Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, bowiem są tu i malownicze plaże i wznoszące się ku samemu niebu, osnute nutą majestatu góry. Możemy zatem leżeć na rozgrzanym od słońca piasku i podziwiać nie tylko bezkres wody, ale również piętrzące się dookoła góry. Taki krajobraz sprawia, iż Kreta ciekawi i przyciąga turystów z całego świata. Cudownie prezentują się również kreteńskie miasteczka, wznoszone na skałach. Małe, ale piękne domki doskonale komponują się z krajobrazem, a rozbijające się o skaliste brzegi fale przypominają nam o potędze natury. Kreta to również oliwne gaje, ciągnące się przez całe kilometry, a także urokliwe winnice, dzięki którym grecy mogą produkować przepyszne trunki. Będąc na Krecie warto wybrać się zatem do jednej z winnic, by móc z bliska przyjrzeć się procesowi produkcji wina, okazuje się bowiem, iż kryje się w nim niejedna tajemnica. Każdy, kto chce na moment oderwać się od zgiełku cywilizacji z pewnością będzie zachwycony możliwością odpoczynku wśród plantacji winogron. W kreteński krajobraz doskonale wpisują się również liczne ruiny, pozostałości po dawnych czasach i pięknej, starożytnej historii. Jeśli zatem choć trochę interesuje nas przeszłość wyspy zdecydowanie powinniśmy zagłębić się w dawne opowieści. Warto wspomnieć również o tym, iż na Krecie dość częstym zjawiskiem są trzęsienia ziemi, co wynika z uwarunkować geologicznych. Być może zatem warto poczytać co nieco na ten temat zanim wybierzemy się na upragnione wakacje, może okazać się bowiem, iż przeżyjemy jedno ze zjawisk natury, którego w Polsce nie jesteśmy w stanie zaobserwować. Takie zjawiska z pewnością nie sprzyjają turystyce, niemniej jednak jak widać nie stanowią dla niej również przeszkody, bowiem mimo wszystko ludzie ciągną na Kretę i chcą poznawać jej piękno.

Tagi: , , , ,

Aquaparki

Aquaparki Aquapark to jedno z tych miejsc, których chyba nikomu nie trzeba przestawiać, kiedy leci się na wakacje na Kretę nie sposób nie skorzystać z takiej atrakcji. Na greckiej wyspie nie brakuje słońca, dlatego też baseny zewnętrzne są oblegane przez turystów. Wspaniałe zjeżdżalnie przyciągają swoim urokiem jak również chęcią doświadczenia czegoś niepowtarzalnego. Bez względu na to, w jakiej części wyspy się znajdujemy na pewno uda nam się znaleźć niepowtarzalny park wodny, w którym będziemy mogli zaszyć się nawet na cały dzień. Jeśli chodzi o najbardziej popularne miejsca to z pewnością można zaliczyć do nich mieszczący się w Hersonissos Acquau Plus. Tutaj każdy dorosły za korzystanie z wodnych uciech będzie musiał zapłacić dwadzieścia euro, co w prawdzie początkowo może wydawać się całkiem pokaźną sumą, jednak w rzeczywistości stanowi całkiem rozsądną cenę za całodniową rozrywkę. Dodatkowym plusem jest fakt, iż za wstęp dla dzieci do piątego roku życia nie trzeba wnosić żadnych opłat, nieco starsze dzieciaki z kolei zapłacą za zabawę po dwanaście euro. Wprawdzie koszt takiej imprezy dla czteroosobowej rodziny jest już dość spory, niemniej jednak nie zawsze jest okazja do tego typu rozrywki, dlatego też warto zaplanować ją w budżecie jeszcze przed wyjazdem. Jeśli chodzi o inne parki wodne, to na pewno godny polecenia jest Limnoupolis. Warto wspomnieć, iż do zakupienia są tu dwa rodzaje biletów, jedne z nich gwarantują nam całodzienną rozrywkę, drugie z kolei ważne są jedynie przez trzy godziny od piętnastej do osiemnastej. Dzięki temu sami możemy zdecydować, jak dużo czasu chcemy poświęcić na wodne przyjemności. Tutaj także przewidziane są darmowe wstępy, które tym razem obejmują dzieci do trzeciego roku życia jak również dorosłych powyżej sześćdziesiątego piątego roku życia. Za bilety dla dorosłych konieczne jest uiszczenie opłaty w wysokości dwudziestu trzech euro, bądź szesnastu euro w przypadku biletu trzygodzinnego.

Tagi: , , , , , , ,

KNSL Turystyka © 2018