Co zabrać w podróż?

Co zabrać w podróż? Kiedy wybieramy się na wakacje zwykle z dość dużym wyprzedzeniem planujemy wyposażenie naszego bagażu. Niemniej jednak nawet wówczas nierzadko zapominamy o wielu niezbędnych akcesoriach, bez których nasza podróż nie jest już tak przyjemna. Oczywiście na pierwszym miejscu powinniśmy pamiętać o dokumentach, bez nich bowiem nic nie uda się nam załatwić. Jeśli to nasze pierwsze wakacje z dziećmi nie możemy zapomnieć o tym, by odpowiednio wcześniej zatroszczyć się o wyrobienie im paszportów czy też dowodów tymczasowych, w przeciwnym razie nie będziemy bowiem mogli zabrać ich za granicę. Warto również odwiedzić lekarza, by uzyskać informację na temat szczepień niezbędnych przed podróżą. Wprawdzie wybierając się na Kretę nie grozi nam malaria, czy też inne tropikalne choroby, niemniej jednak zawsze dobrze jest poradzić się kogoś, kto ma bieżące informację w tym temacie. Poza tym zawsze warto mieć przy sobie apteczkę, do której zapakujemy leki przeciwbólowe, plastry i bandaże. Z racji tego, że nasze żołądki są nieprzystosowane do kuchni śródziemnomorskiej może okazać się, iż niezbędne będą również leki przeciw wymiotne. Osoby, które mają problem z chorobą lokomocyjną nie mogą zapomnieć również o specyfikach, mających pomóc w ukojeniu tej dolegliwości. Wyjeżdżając na Kretę koniecznie zabierzmy ze sobą sprzęt plażowy, taki jak piłki czy materace. Ich zakup na miejscu będzie dość kosztowny, a kilka dodatkowych rzeczy nie sprawi nam znowu aż tak wielkiego problemu. Jest to niezmiernie ważne zwłaszcza w przypadku dzieci, bowiem może okazać się, że bez foremek czy łopatki ich wakacje nad kreteńskim morzem nie będą już tak urokliwe i ciekawe. Jako, że na Krecie lata są upalne możemy spokojnie zrezygnować z pakowania wielkiej sterty kurtek czy swetrów, chociaż jedna czy dwie cieplejsze rzeczy z pewnością nie zaszkodzą, w końcu nie wiadomo jaką pogodą przywita nasz Polska po wylądowaniu powrotnego samolotu.

Tagi: , , , , , ,

Wakacje na Krecie

Wakacje na Krecie Wypoczynek na greckiej wyspie to marzenie niejednego przeciętnego Polaka, niemniej jednak nie każdy może sobie pozwolić na taki luksus. Bo piękne, piaszczyste plaże, wznoszące się ku niebu, malownicze górskie szczyty i cała plejada ciekawych eksponatów z wielu dziedzin sztuki bez wątpienia można nazwać luksusem. Kreta to jedno z tych miejsc, które bez wątpienia warto jest odwiedzić, nawet jeśli jeszcze nie mamy o tym bladego pojęcia. To doskonała lokalizacja dla fanów morskich kąpieli, w ciepłej wodzie kreteńskiego morza można bez problemu znaleźć ukojenie po wielu miesiącach ciężkiej pracy. Jeśli zatem nie przeszkadzają nam zatłoczone plaże, turyści i kolorowe parasole plażowe porozstawiane dookoła z pewnością na Krecie będziemy czuli się jak w niebie. Osoby, które nie przepadają za tłumem mogą skorzystać z nieco innych rozrywek, bowiem w tak pięknym i ciekawym miejscu zawsze znajdzie się coś, w czym będziemy mogli zatracić się bez pamięci. W nadmorskich kurortach bez problemu znajdziemy czas na odpoczynek, czy to korzystając z wielkich basenów, czy też najzwyczajniej poddając się masażom i innym zabiegom odnawiającym. Warto wspomnieć również o tym, iż Grecy to naród, który zdecydowanie potrafi się bawić, jeśli zatem po całodziennych przygodach mamy jeszcze siłę na zabawę możemy wziąć udział w organizowanych przez hotel imprezach. Jeśli zaś podróżujemy ze zgraną paczką znajomych doskonałą opcją może okazać się wyjście poza mury hotelu i rozkoszowanie się miejscowymi atrakcjami. Kreteńczycy bardzo chętnie przyjmują rozbawionych turystów, w knajpach i barach do białego rana rozbrzmiewają dźwięki miejscowej muzyki, a i chętnych do zabawy nigdy nie brakuje. Wybierając się na wakacje na Krecie powinniśmy zatem nastawić się przede wszystkim na błogi odpoczynek, błękitne nieco i zabawy od zmierzchu do świtu, bowiem tutaj nuda z pewnością nie będzie nam doskwierać nawet przed sekundę.

Tagi: , , , , , , , ,

Jak radzić sobie z poparzeniami?

Jak radzić sobie z poparzeniami? Wakacje na Krecie to doskonała okazja do tego, by sprawić sobie piękną, brązową opaleniznę. Niestety jednak wiele osób nie potrafi z umiarem korzystać ze słońca, w wyniku czego zamiast pięknie opalonej skóry dostają uciążliwe poparzenia. Zanim zatem wybierzemy się na Kretę powinniśmy przygotować się na taką okoliczność. Początkowo powinniśmy postawić na prewencję, zaopatrzenie się w olejki do opalenia przed podróżą to konieczność. Może okazać się bowiem, iż na miejscu takie specyfiki osiągają niebotycznie wysokie ceny, co zdecydowanie zniechęca do ich zakupu. A przecież właściwa ochrona skóry to podstawa w zapobieganiu poparzeniom, zawczasu zatem dodajemy butelkę z olejkiem do listy rzeczy, które koniecznie muszą znaleźć się w naszej walizce. Co jednak uczynić kiedy do szkody już doszło, a nasza skóra jest poparzona? Przede wszystkim konieczna będzie jej właściwa pielęgnacja. Idealnym rozwiązaniem byłoby zakupienie w aptece maści przeciw poparzeniom. Zawierają one bowiem substancje, które nie tylko łagodzą oparzenia, ale również, a może przede wszystkim zwalczają towarzyszący im ból. Powinniśmy również pamiętać o tym, by w żadnym wypadku nie wystawiać poparzonej skóry na ponowne działanie promieni słonecznych przynajmniej do czasu, gdy uda nam się nieco załagodzić zaczerwienienia na skórze. Poparzenia są bardzo groźne szczególnie dla dzieci, dlatego też nie należy ich ignorować. Dzieci będzie o wiele trudniej przekonać do tego, by zostały w hotelu, kiedy na zewnątrz czeka tyle niesamowitych atrakcji. Jeśli zatem poparzenia nie są zbyt rozległe i głębokie możemy pozwolić pociechom na zabawę, unikajmy jednak godzin około południowych, kiedy słońce świeci najbardziej intensywnie. Postarajmy się również o to, by poparzona skóra została osłonięta chociażby cienkim materiałem, który w znacznym stopniu zapewni jej ochronę przed promieniami słonecznymi i zabezpieczy przed dalszym uszkodzeniem.

Tagi: , , , , , ,

Kreta last minute

Kreta last minute Wakacje last minute to dla wielu jedyny sposób, by móc pozwolić sobie na jakikolwiek urlop. Nie dziwi zatem, iż wiele osób chwyta się właśnie takich ofert. Zanim jednak zakupimy taką wycieczkę, warto przeanalizować wady i zalety tego rozwiązania. Zaletą, która niewątpliwie kusi tak wiele osób jest dość niska- przynajmniej w porównaniu do wyjściowej- cena. Kreta to dość droga wyspa i nie każdy może pozwolić sobie na luksów odpoczywania właśnie w jej rejonie. Widząc niską cenę na witrynie biura podróży nie powinniśmy jednak od razu popadać w nadmierny zachwyt, bowiem może okazać się, iż do podanej ceny trzeba będzie doliczyć jeszcze ukryte koszty, które niejednokrotnie stanowią dość znaczny odsetek wyjściowej ceny. Last minute może okazać się prawdziwym wybawieniem, również dlatego, że kupując taką wycieczkę nasz wypoczynek jest bardziej spontaniczny. Nie mamy całych tygodni na przygotowania, wszystko dzieje się szybko, a dzięki temu jest o wiele bardziej ekscytujące i zaskakujące. Domowe kłótnie o to, co zabierzemy, a co będziemy musieli zostawić, stres i przygotowania- wszystko to nas omija, kiedy lecimy na Kretę na ostatnią chwilę. Niemniej jednak można zauważyć tu również pewną uciążliwość, nie każdy bowiem jest na tyle zorganizowany, że zdoła przygotować wszystko w ciągu dwóch czy trzech dni. Przeszkodę może stanowić załatwienie urlopu, bowiem większość pracodawców, zwłaszcza w okresie urlopowy, nie jest skora do przyznawania wolnego na ostatnią chwilę. Czasami jest to niewykonalne również z logistycznego punktu widzenia, jeśli na przykład nie posiadamy paszportów dla dzieci na pewno nie uda nam się ich wykonać w tak krótkim czasie. Niemniej jednak wiele osób planuje zakup wycieczek last minute z nieco większych wyprzedzeniem nawet jeśli nie jest jeszcze zdecydowana na konkretny termin i miejsce wojażu, dlatego też organizacja dokumentów nie stanowi tu większej bariery.

Tagi: , , , , , , ,

KNSL Turystyka © 2018