Najazdy turystów

Najazdy turystów Kreta to turystyczna wyspa, z tego też względu nie brakuje tu podróżników z różnych rejonów świata. Dla wielu z nas możliwość rozmowy z przybyłymi tu ludźmi to doskonała okazja do poznania innych kultur i zwyczajów, nie bójmy się zatem bratać z uczestnikami innych wycieczek. Gdzie można spotkać największe rzesze turystów? Przede wszystkim na plażach, które leżą w obrębie najbardziej popularnych kurortach. Nie brakuje tu ludzi, zarówno miejscowych jak i urlopowiczów, którzy rozkładają swoje plażowe zabawki i cieszą się z gorących promieni słonecznych. Dla jednych takie okoliczności to możliwość poznawania nowych ludzi, dla innych z kolei to istne przekleństwo. Jeśli marzy nam się bowiem błoga cisza to piski bawiących się dookoła dzieci na pewno nie będą nas cieszyć. Poza tym w dużym tłumie zawsze trudniej się odpoczywa, a i znalezienie dla siebie idealnego kawałka plaży jest o wiele trudniejsze. Mnogość gości to jednak błogosławieństwo dla miejscowych, możliwość zwiększenia obrotów w kawiarniach i pubach jak również okazja do sprzedaży pamiątek. Nie dajmy się jednak nabrać naciągaczom, bardzo często kiedy do stoiska podchodzi duża liczba ludzi ceny zostają masowo zwiększane. Z tego też względu o wiele bezpieczniejsze jest kupowanie pamiątek od osób, które wcześniej wyceniają swoje przedmioty. Patrząc na ceny możemy dokonać wstępnej selekcji rzeczy, które są w zasięgu naszych zainteresowań i tych, które nie są. Z kolei pytając o cenę, zwłaszcza z obcobrzmiącym akcentem czy też po angielsku narażamy się na wywindowanie cen. Turyści oznaczają również kolejki w barach i restauracjach, nie dziwi zatem, iż coraz więcej osób decyduje się na wyprawy w mniej znane rejony, które nie są tak oblężone przez innych przybyszów. Wówczas bowiem o wiele łatwiej i swobodniej korzysta się ze słońca i lokalnych atrakcji. Przed wyjazdem powinniśmy zatem zastanowić się nad tym, która z opcji będzie dla nas najlepsza.

Tagi: , , , , , ,

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie Wielu z nas nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, jak istotną kwestią jest właściwe zakwaterowanie, dopóki nie spotka się z problemem w tej dziedzinie. Zanim zatem zarezerwujemy hotel dwa razy zastanówmy się nad tym, czy aby na pewno jesteśmy stuprocentowo pewni swojej decyzji. Najłatwiej byłoby oczywiście skorzystać z miejsca, które polecają nam znajomi, wówczas bowiem możemy mieć pewność, że wszystko ułoży się pomyślnie. Nie wszyscy jednak możemy skorzystać z tak komfortowego zauważania, a zatem warto pomyśleć także o innych opcjach. Przede wszystkim doceńmy rolę Internetu, w dzisiejszych czasach bowiem możemy znaleźć tu niemal wszystko. Obecnie funkcjonuje bardzo wiele serwisów, w których znajdziemy informację prosto ze źródła, bowiem wczasowicze chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami zarówno tymi mniej jak i bardziej pozytywnymi. Wprawdzie jedna opinia nie powinna być dla nas miarodajna, niemniej jednak na wielu forach toczą się zażarte dyskusje, użytkownicy podają wiele argumentów na poparcie swojego stanowiska, dlatego też nie obawiajmy się zaufać ich doświadczeniu. Zawsze możemy pokusić się również o napisanie do danego użytkownika prywatnej wiadomości, w których zapytamy o szczegóły pobytu. Dość miarodajną informacją może okazać się również ilość gwiazdek, jakie przyznane zostały danemu hotelowi. Obecnie europejskie standardy są niemal identyczne w każdych krajach, dlatego też możemy polegać na tym kryterium. Nie wszyscy turyści wybierający się na wakacje, decydują się jednak na skorzystanie z ofert hoteli. Niektórzy wolą na przykład polegać na możliwość znalezienia noclegu u miejscowej ludności. W sieci funkcjonuje wiele stron, dzięki którym możemy znaleźć ogłoszenia osób mieszkających na Krecie. Początkowo takie rozwiązanie może nam się wydawać nieco szalone, niemniej jednak pamiętajmy o tym, iż nikt nie pokaże nam okolicy lepiej niż ktoś, kto mieszka w niej przez całe życie.

Tagi: , , , , ,

Wypożyczenie samochodu

Wypożyczenie samochodu Wypożyczanie samochodu w obcym państwie wielu osobom może wydawać się nieco szalonym pomysłem, niemniej jednak nie należy zapominać, że to bardzo wygodne rozwiązanie. Jeśli zatem nie korzystamy z biura podróży, a na Kretę lecimy na własną rękę powinniśmy poważnie rozważyć skorzystanie z takiej właśnie opcji. Posiadanie wypożyczonego samochodu może bowiem znacznie ułatwić nam podróżowanie, nie będziemy ograniczeni przez lokalne środki transportu, a przemieszczanie się okaże się bardzo sprawne i przyjemne. Aby jednak wszystko poszło sprawnie powinniśmy pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach. Przede wszystkim zabierzmy ze sobą prawo jazdy, bez niego nie będziemy bowiem mogli korzystać z przywileju prowadzenia samochodu za granicą. Poza tym zanim podpiszemy umowę z wypożyczalnią, upewnijmy się, że samochód jest w pełni ubezpieczony. Da nam to bowiem gwarancję na spokojne użytkowanie, nie będziemy musieli zamartwiać się tym, iż w razie jakichkolwiek problemów ze sprawnością auta poniesiemy finansowe konsekwencje. Warto wspomnieć również o tym, iż wypożyczenie samochodu na Krecie nie jest trudne, jeśli tylko mamy wspomniany już wcześniej dokument załatwimy wszystkie formalności w ciągu kilku minut. Nie musimy również obawiać się o konieczność dokonania rezerwacji, wręcz przeciwnie, może okazać się, iż na miejscu będziemy w stanie wynegocjować o korzystniejszą dla nas cenę. Nie zapomnijmy również zabrać z wypożyczalni bezpłatnej mapy, dzięki niej o wiele sprawniej będziemy poruszać się po wyspie, może okazać się bowiem iż zakupiona w polskim sklepie mapa nie będzie sprawdzała się tak dobrze jak mogłoby się wydawać. Wypożyczając samochód miejmy również na uwadze fakt, iż stan dróg na Krecie nie jest zbyt rewelacyjny, dlatego też rozwijanie nadmiernych prędkości może okazać się niekorzystne nie tylko dla nas, ale również dla wypożyczonego przez nas samochodu. Z pewnością jednak dla Polaków nie będzie stanowiło to zbyt wielkiej przeszkody.

Tagi: , , , , , ,

KNSL Turystyka © 2018