Wakacje z dziećmi

Wakacje z dziećmi Wakacje to doskonała okazja ku temu, by spędzić nieco więcej czasu ze swoimi dziećmi, w roku szkolnym rodzice pracują, maluchy chodzą do szkoły i nierzadko uczęszczają na różnorodne zajęcia pozalekcyjne. Trudno wygospodarować trochę czasu na gromadzenie wspólnych wspomnień, dlatego też konieczne jest dobre zorganizowanie wspólnych wakacji. Wielu dorosłych obawia się zabierać swoje dzieci na egzotyczne wojaże, niemniej jednak to dla maluchów doskonała okazja na poznawanie świata. Jeśli zatem marzy nam się wycieczka na Kretę zdecydowanie nie powinniśmy ograniczać naszych planów przez wzgląd na dzieci. Postarajmy się jednak, by dostosować rozrywki także do ich potrzeb, w przeciwnym razie może okazać się, iż podróżowanie nie będzie ich ulubionym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Przede wszystkim zabierzmy z domu przydatne akcesoria takie jak rękawki do pływania czy plażowe zabawki, by maluchy miały się czym zająć, kiedy my będziemy korzystać ze słonecznych promieni. Nie zapominajmy również o tym, że dzieciaki łakną przede wszystkim naszej uwagi, jeśli zatem zaangażujemy się wraz z nimi w budowanie zamków z piasku czy też grę w piłkę plażową z pewnością o wiele chętniej będą wykonywać te czynności. Jeśli jedziemy na wycieczkę z większymi dziećmi warto pomyśleć o tym, by zapoznać je z kreteńską kulturą, wycieczki po galeriach czy ruinach starych fortec mogą wydać się im nieco nudne, niemniej jednak jeśli nie będą serwowane w nadmiernej ilości na pewno przykują ich uwagę i być może sprawią, iż odkryją w sobie potrzebę głębszego zapoznania się ze starożytną historią. Każde dziecko będzie z pewnością zachwycone możliwością odwiedzenia Aquaparku, jeśli zatem pod względem finansowym możemy pozwolić sobie na taką przygodę zdecydowanie powinniśmy wykupić taką wycieczkę. Przede wszystkim jednak jeszcze przed wyjazdem opowiedzmy dzieciom o wspaniałych stronach podróżowania i nastawmy je pozytywnie na nowe przygody.

Tagi: , , , , ,

Morskie wojaże

Morskie wojaże Jako, że Kreta jest wyspą, ze wszystkich stron otoczoną morskimi wodami, może okazać się, iż spotka nas konieczność przemieszczania się za pomocą morskiego transportu. Osoby, które lubią morskie wyprawy na pewno nie będą wielce zmartwione tym faktem, niemniej jednak ci, którzy mają problemy z pobytem na morzu powinny się do tego należycie przygotować. Wprawdzie połykanie dużej ilości środków przeciw wymiotnych zwykle na nic się nie zdaje, niemniej jednak jeśli mamy specyfik, który dość dobrze działa na nasze dolegliwości związane z chorobą lokomocyjną na pewno warto będzie go zażyć. Poza tym pamiętajmy również o tym, że wysokie temperatury, jakie panują latem w Grecji mogą być uciążliwe także na morzu. Wybierając się na wycieczkę promem nie zapomnijmy zatem o wzięciu ze sobą kapelusza czy czapki, posmarujmy się również kremem z filtrem, by zapobiec dotarciu do naszej skóry nadmiernej ilości promieni słonecznych. Morskie wyprawy mogą być doskonałą zabawą zwłaszcza dla małych dzieci, które nigdy wcześniej nie miały okazji na korzystanie z tego rodzaju rozrywki. Pozwólmy im zatem na tę odrobię radości, nawet jeśli sami za bardzo nie przepadamy za tym rodzajem transportu. Warto wspomnieć również o tym, iż niektóre firmy proponują wycieczki morskie na luksusowych statkach. Podróżujemy sobie wówczas w pięknych kajutach, dobijając do portu tylko i wyłącznie po to, by zwiedzić dane miasto i móc ponownie wsiąść na pokład wycieczkowego statku. Na takich statkach są zwykle zapewniane różnego rodzaju atrakcje jak chociażby baseny, korty tenisowe czy też place zabaw dla dzieci. Jeśli nie interesuje nas zatem tradycyjna turystyka być może warto zainteresować się jej alternatywą. W końcu pobyt na statku również może być ciekawym wydarzeniem, zwłaszcza gdy łączy się go ze wspomnianymi przerwami na zwiedzanie lądu. Niestety jednak taka przyjemność jest zwykle nieco bardziej kosztowna niż tradycyjny pobyt w hotelu.

Tagi: , , , , , , , ,

Bilety lotnicze

Bilety lotnicze Obecnie wyjeżdżając na wakacje większość osób decyduje się na samolot, dlatego też warto przemyśleć tę możliwość, kiedy planujemy nasz wypoczynek. Kupując wycieczkę w biurze podróży zwykle sposób transportu mamy z góry narzucony, jeśli jednak wybieramy się na Kretę na własną rękę samolot może okazać się doskonałym rozwiązaniem. Poszukując biletów ze znacznym wyprzedzeniem może okazać się, iż uda nam się wiele zaoszczędzić. Obecnie bowiem wiele firm przygotowuje dla swoich klientów ciekawe zniżki i promocje. Z tym, że aby na nie trafić trzeba mieć albo szczęście albo cierpliwość. Ta druga cecha przydaje się szczególnie wtedy, gdy po kilku dniach przeglądania najbardziej popularnych serwisów nie udaje nam się trafić na żadne atrakcyjne oferty. Nie możemy jednak się poddawać, bowiem może okazać się, iż nagle nasza szansa pojawi się na horyzoncie. Osoby, które lubią ryzykować mogą pokusić się na oferty last minute, niestety jednak jeśli mamy już zarezerwowany hotel może okazać się to mało rozsądne rozwiązanie. Kiedy bowiem okaże się, że dzień czy dwa przed wylotem nie ma żadnych wolnych miejsc na przelot, który nas interesuje stracimy nie tylko rezerwację, ale i część zainwestowanych w wycieczkę pieniędzy. Taka opcja jest jednak dobra wówczas, gdy na wakacje jedziemy w ciemno, to znaczy nie mamy zarezerwowanego noclegu i liczymy na to, że po przybyciu szybko uda się nam coś zorganizować. Poszukując tanich lotów warto również przeglądać te nieco mniej popularne serwisy. Często okazuje się, bowiem iż chociaż najbardziej znane marki nie mają nam do zaoferowani nic nadzwyczajnego, mniejsze linie lotnicze już czekają na potencjalnego klienta z ciekawymi zniżkami. Nie możemy jednak zapomnieć o tym, iż promocyjne ceny mogą być tylko zwykłym chwytem reklamowym, zanim zatem złożymy zamówienie na bilety sprawdźmy ile będą nasz kosztować opłaty lotniskowe czy też inne ukryte koszty, o których początkowo nikt nie informuje.

Tagi: , , , , , , ,

Miejscowa ludność

Miejscowa ludność Kiedy wybieramy się w nowe miejsce, zawsze ciekawi nas jacy tak naprawdę są ludzie, którzy tam mieszkają. Zanim zatem wyruszymy w wymarzoną podróż na Kretę powinniśmy przygotować się na spotkanie z Kreteńczykami. Warto wiedzieć, iż chociaż formalnie Kreta jest wyspą znajdującą się pod panowaniem Grecji, to tak naprawdę jej mieszkańcy nie bardzo lubią, gdy nazywa się ich Grekami. W przeszłości niejednokrotnie buntowali się przeciwko pochodzącej z Aten władzy, a i obecnie nierzadko nie zgadzają się z rządowymi postanowieniami. Niemniej jednak nie wszystkich polityka obchodzi w równym stopniu. To, co wyróżnia Kreteńczyków jak i wszystkich Greków zresztą to ogromna gościnność, której być może niektórym z turystów uda się zaznać. Warto wiedzieć również, iż na terenie wyspy obowiązuje popołudniowa sjesta, która jest dla mieszkańców niemalże świętością. Popołudniowe upały nie sprzyjają żadnej aktywności, a ludność na wyspie zdecydowanie nie ma zamiaru naginać swoich zwyczajów dla obcych przybyszów. Powinniśmy pamiętać zatem, iż większość sklepów w godzinach popołudniowych będzie zwyczajnie zamknięta, otwierane są one jedynie rano i wieczorem. Wprawdzie na greckim, stałym lądzie w miastach turystycznych nie przestrzega się tego zwyczaju, niemniej jednak na Krecie jest on dość restrykcyjny. Warto wspomnieć również o tym, iż w życiu Kreteńczyków bardzo ważną rolę odgrywa kościół. Niemal cała ludność należy tu do kościoła prawosławnego, przy czym to kobiety najchętniej uczestniczą w długich, bo aż trzygodzinnych cotygodniowych nabożeństwach. Rytuały są tu jednak nieco inne niż w naszych kościołach, każdy może opuścić kościelne mury w dowolnym momencie, by udać się na pogawędkę ze znajomymi. Co ciekawe tylko od ich dobrej woli i nastroju zależy, czy wrócą na dalszą część mszy czy też z tego zrezygnują. Kościoły stanowią więc pewien rodzaj miejsc spotkań i niektórzy twierdzą, iż czasami przypominają zwykły jarmark.

Tagi: , , , , ,

KNSL Turystyka © 2018